Skip navigation links
Basın Bültenleri
Türkiye'den Haberler
Yayınlar
İhale İlanları
Bağlantılar
Videolar
Bülten Aboneliği
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır
Haberler
 
ABD Merkezli A. Schulman Marmara Bölgesi'nde Fabrika Açtı 
11.10.2017

Önde gelen uluslararası yüksek performanslı plastik bileşen ve reçine tedarikçisi A. Schulman, İstanbul dışında büyük bir plastik ham madde boyası üretim tesisi kurdu. Faaliyete geçen yeni üretim tesisi Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki plastik sektörlerine hizmet sunuyor. Plastik sektörüne yönelik üstün kaliteli beyaz, katkı ve doğal türlerde plastik ham madde boyası üreten tesisin yıllık toplam kapasitesi 17.500 ton.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Arda Ermut şunları söyledi: Yeni fabrikasını kurmak için Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ni seçen A. Schulman'a en derin şükranlarımı sunmak istiyorum. Türkiye şu anda Avrupa'nın iki numaralı plastik üreticisi ama plastik ithalatında da tüm dünyada ikinci sırada. Bu durum, yerel pazarın ne denli dinamik olduğuna, ancak bazı sektörlerde hala ithalat bağımlılığı bulunduğuna işaret ediyor. A. Schulman'ın yatırımı otomotiv, kişisel bakım, inşaat gibi birçok çeşitli sektöre hizmet verecek ve Türkiye'nin yanı sıra Orta Doğu ve Kuzey Afrika'ya ürün gönderecek. Bu şekilde Türkiye'nin ithalat bağımlılığını azaltırken ihracatını da artıran sektörlere stratejik önem atfediyoruz."

 

Merkezi ABD'nin Ohio eyaletinde bulunan A. Schulman, Inc. 1928 yılından beri yenilikçi çözümler sağlamaktadır. Dünya çapında 53 üretim tesisi bulunan A. Schulman yaklaşık 4.900 kişi istihdam etmektedir. Şirketin ambalaj, tarım, mobilite, yapı ve inşaat, elektrik ve elektronik, kişisel bakım ve hijyen, spor, eğlence ve ev, özel hizmetler ve benzeri pazarlardan oluşan çok geniş bir yelpazede müşterileri vardır.

 

A. Schulman beyaz, siyah ve katkı plastik ham madde boyası, özel renkli plastik ham madde boyaları, standart renkli plastik ham madde boyaları, enjeksiyonlu kalıplama ve dayanıklı tüketim malları için termoplastik bileşen ve reçineler, döner kalıplama için termoplastik tozlar, özel tozlar ve boyut küçültme hizmetleri, cam ve/veya karbon fiberlerle yüksek dolgulu termoset bileşenlerin üretimi ile üretici sınıfı polimerler ve özel ürünlerin dağıtımını sağlar.

20.10.2017 TYDTA Çin, Güney Kore ve Japonya'dan Daha Fazla DYY Çekmek İçin Asya'da Tanıtım Turu Düzenledi
12.10.2017 DYY Üzerine WAIPA Bilgi Forumu
11.10.2017 ABD Merkezli A. Schulman Marmara Bölgesi'nde Fabrika Açtı
04.10.2017 Alman Treyler Üreticisi Schmıtz Cargobull Türkiye'de Yatırım Yaptı
22.09.2017 Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta ABD'li yatırımcılara buluştu
20.09.2017 Turkven ve Sancak Group, MNG Kargo'yu satın aldı
13.09.2017 Avusturyalı Hamburger Containerboard 300 milyon avro yatırımla kağıt fabrikası kuruyor
13.08.2017 Artan uluslararası yatırımlar Türkiye ekonomisine duyulan güveni gösteriyor
08.08.2017 Türk-Alman konsorsiyumu Türkiye'nin en büyük rüzgar enerjisi santrallerini kuruyor
05.08.2017 Abraaj Group Netlog Lojistik'e yatırım yaptı
<<
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
>>