Skip navigation links
3M
Albaraka Türk
Alstom
Avanti
BASF
BNP Paribas
Bosch
Cargill
Citibank
Coca-Cola
Delivery Hero
DHL
Ericsson
Ford
GE
Huawei
Hyundai
ICBC
Intel
Kuveyt Türk
MAN
MANGO
Microsoft
Nestlé
Novartis
Pfizer
Pirelli
Schneider Electric
Shell
Siemens
Toyota
UniCredit
Unilever
UPS
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

BASF 

 

Türkiye’de 1880 yılında gerçekleşen ilk satışıyla köklü bir geçmişe sahip olan BASF, sektörün öncülerinden biri olarak uzun süre birçok endüstriyel sektöre kimyasal ürün tedarik etmiş ve cumhuriyetin kuruluşundan bu yana Türk ekonomisine katkıda bulunmuştur.

 

Türkiye’de BASF, Dilovası, Çayırova, Gebze, Trabzon ve Adana olmak üzere beş üretim tesisinde; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Dudullu ve İzmir ofislerinde faaliyet göstermektedir.

 

Ürünlerin satışı endüstriyel kimyasallar, fonksiyonel ürün ve çözümler, performans ürünleri ve tarımsal çözümler olmak üzere dört ana grup altında toplanabilir. Bu çerçevede BASF otomotiv, elektrik-elektronik, inşaat, dericilik, deterjan, temizlik, tıbbi araçlar, kozmetik, hayvan yemi, tarım ve gıda gibi birçok sektöre hizmet sunmaktadır.

 

“Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratıyoruz” misyonuyla faaliyetlerini sürdüren BASF, 2010 yılında 81 lisenin kimya laboratuvarını yenilemek üzere Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol imzalayarak “81 İlde 81 Kimya Laboratuvarı” projesini başlatmıştır. Devam etmekte olan projede, 81 ildeki 81 okulun kimya laboratuvarı yenilenmekte ve tüm donanımları karşılanmaktadır.

 

BASF'nin çocuklara kimyayı sevdirme amacıyla küresel olarak hayata geçirdiği eğitim projesi “Kids' Lab”, Türkiye'de 2011 yılında uygulanmaya başlamıştır. Üç değişik alışveriş merkezinde uygulanmaya başlayan Kids' Lab, halen İstanbul Modern’de çocuklarla buluşmaya devam etmektedir. 2016 yılı itibarıyla 10.000’in üzerinde çocukla buluşan Kids’ Lab, 2012 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından “Toplumsal Etki Uygulamaları” ödülüne layık görülmüştür. Kids’ Lab’in sanal dünya oyunu Sanalika’da gerçekleştirdiği oyun, son olarak IAB Mixx Awards’da oyun içi entegrasyon kategorisinde Altın Mixx ödülüne layık görülmüştür.

 

BASF’nin yenilenen Dilovası Fabrikası Yönetim Merkezi binası, “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik (LEED) Gold” sertifikası almıştır. BASF’nin Gebze’de yeni inşa edilen Yapı Kimyasalları Lojistik ve Teknik Geliştirme Merkezi binası ise “LEED Platinum” sertifikası alarak Türkiye’de en yüksek LEED derecesiyle sertifikalanan ilk endüstriyel bina olmuştur.