Skip navigation links
3M
Albaraka Türk
Alstom
Avanti
BASF
BNP Paribas
Bosch
Cargill
Citibank
Coca-Cola
Delivery Hero
DHL
Ericsson
Ford
GE
Huawei
Hyundai
ICBC
Intel
Kuveyt Türk
MAN
MANGO
Microsoft
Nestlé
Novartis
Pfizer
Pirelli
Schneider Electric
Shell
Siemens
Toyota
UniCredit
Unilever
UPS
Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

Bosch 

 

Bosch Grubu, 1 Nisan 2015 tarihi itibarıyla dünya çapında yaklaşık 360.000 çalışanı ve 2014 yılında 49 milyar avroluk cirosuyla teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen bir tedarikçi olarak uluslararası itibara sahiptir. Şirketin faaliyetleri dört iş sektörüne ayrılmıştır: Mobilite çözümleri, sanayi teknolojileri, dayanıklı tüketim malları, enerji ve bina teknolojileri.

 

Bosch Türkiye ise, İstanbul, Manisa ve Tekirdağ’da bulunan beş farklı şirket ve Ar-Ge merkezlerinden oluşmakta ve mobilite çözümleri, enerji ve bina teknolojileri, sanayi teknolojileri ve dayanıklı tüketim malları alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

Bosch Grubu, Türkiye’deki faaliyetlerine 1910 yılında bir şube ile başlamış olup ilk fabrikasını 1972 yılında Bursa’da açmıştır. Nisan 2015 itibarıyla Bosch Türkiye, 15.000 kişiyi istihdam eden lider teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden biridir. 2014 yılında şirketin toplam net satışları 1,68 milyar avroya, ihracat hacmi ise 1,2 milyar avroya ulaşmıştır.

 

Küresel ölçekte Bosch Grubu, Robert Bosch GmbH ve 60 ülkedeki 440 bağlı kuruluş ve bölgesel şirketten oluşmaktadır. Satışları ve hizmet ortakları dikkate alındığında, Bosch yaklaşık 150 ülkede temsil edilmektedir. Dünya çapındaki bu gelişme, üretim ve satış ağı daha fazla büyümenin temellerini teşkil etmektedir.

 

Bosch 2014 yılında dünya çapında yaklaşık 4600 patent başvurusunda bulunmuştur. Bosch Grubu’nun stratejik hedefi bağlı bir hayat için çözümler üretmektir. Bosch çeşitli yenilikçi ürün ve hizmetleriyle dünya çapında yaşam kalitesini artırmaktadır. Kısacası, Bosch heyecanı tetiklemekte, “yaşam için teknoloji” üretmektedir.