26.02.2010

“Türkiye İş ve Yatırım Zirvesi 2010” bölgesel yatırım olanaklarına odaklanacak

 

Today’s Zaman - Türkiye’nin yabancı yatırımcılara sunduğu olanakların bölgesel olarak ele alınacağı Türkiye İş ve Yatırım Zirvesi 2010, 3-4 Mart tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Uluslararası yatırımcılara yönelik olarak düzenlenecek zirvede özellikle devlet teşvik programlarının dünyanın farklı ülkelerinden iş çevrelerine tanıtılması planlanıyor.

 

İki gün sürecek olan zirvede Türkiye’de bölgesel olarak sunulan çok sayıda iş fırsatına ve hükümetin geniş kapsamlı bölgesel gelişim ve yatırım teşvik programlarına dikkat çekilecek. Zirve, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı’na (UNCTAD) göre dünyanın 15. en cazip doğrudan yabancı yatırım ülkesi olan Türkiye’de ekonomik merkez İstanbul dışında kalan bölgelerdeki fark edilmemiş yatırım olanaklarına ışık tutmayı hedefliyor.

 

Brüksel merkezli Euroconvention Conferences kuruluşu tarafından düzenlenen etkinlikte konular özel yatırım bölgelerinden, küçük ve orta büyüklükte işletmelerin (KOBİ) etkin yönetimine kadar farklılık gösteriyor.

/Style%20Library/Invest/images/news.png
Türkiye İş ve Yatırım Zirvesi 2010; bölgesel yatırımlar; yatırım teşvikleri