1.06.2011

Türkiye'de gelecek gördü, 1 milyar dolarlık yatırıma geldi

Zaman - Avrupalı ve Türk ortak gayrimenkul yatırım şirketi EriaPartners, ABD’li Wafra Capital ve Kuveyt Milli Bankası ortaklığıyla 2011 yılı içinde Türkiye'de 1 milyar ABD doları değerinde gayrimenkul yatırımı yapacak. Grup 48.000 metrekare kiralanabilir alanıyla Antalya'nın en büyük AVM'si olan ve 220 milyon ABD dolarına mal olan TerraCity'yi Antalya'da bugün açıyor.

% 100 doluluk oranıyla açılacak AVM'de ilk kez Antalya'ya gelen 40 marka bulunuyor. AVM'de 150 mağaza ve 30 yeme içme mekânı olmak üzere 180 ayrı marka yer alıyor. 2 milyon nüfuslu Antalya’nın turistlerle birlikte yılda 12 milyon ziyaretçi çekmesi bekleniyor. EriaPartners'ın ortaklarından Pramerica Real Estate Investors CEO'su Eric Adler, Türkiye'de gelecek gördükleri için burada yatırım yaptıklarını söyledi. 30 ülkede ofislerinin bulunduğunu dile getiren Adler, "Bundan sonra yatırımlarımızı Türkiye'ye yapacağız. Türkiye'nin dünya piyasasındaki değeri giderek artıyor. Türkiye'nin geleceğine güveniyoruz" dedi.
Türkiye; antalya; perakende sektörü; gayrımenkul sektörü; gayrımenkul yatırımı; terracity; avm; alışveriş merkezi; eriapartners; pramerica; wafra capital