4.04.2012

Indesit, Avrupa daralınca Türkiye'ye yöneldi

Zaman - İtalyan menşeli beyaz eşya şirketi Indesit, Avrupa pazarının daralmasıyla, bölgede en yüksek büyüme performansı gösteren Türkiye'ye yöneldi.

Indesit'in Doğu Avrupa ticari operasyonlardan sorumlu Direktör Michele Casamassima, Türkiye'de organik büyümeye odaklandıklarını belirterek, "Bunu yapmanın iki yolu var; biri inovasyon, diğeri de büyüyen piyasalara odaklanma. AB ülkelerinde büyüme oranları iyi değil. Türkiye gibi büyüme rakamları iyi olan ülkelere odaklanarak büyüyeceğiz" dedi.

Indesit şirketinin Doğu Avrupa'da % 8,2 büyüdüklerini aktaran Casamassima, "Bu büyümenin üçte biri Türkiye üzerinden oldu. Türkiye, hızla büyüyen en önemli iki pazardan biri. Biz de bu çerçevede buradaki hedeflerimizi iki kat büyüttük. İki günde bir bayi açarak, satış noktası sayımızı beş yıl içerisinde iki katına çıkarmayı planlıyoruz. Bu süreçte 1000 mağaza açarak bayi ağımızı 2 bine ulaştıracağız" diye konuştu. Söz konusu hedefi gerçekleştirmek için 65 milyon avroluk yatırım öngördüklerini aktaran Casamassima, açacakları her mağazada ortalama 5000 kişinin çalışacağını öngördüklerini ve 5000 kişiye iş imkânı sağlayacaklarını dile getirdi.
/Style%20Library/Invest/images/news.png
türkiye; indesit; manisa indesit; beyaz eşya sektörü; ariston; hotpoint