5.01.2012

Bahçeşehir Kolejleri'ne ABD'li ortak

Zaman - Dünyanın en büyük finansal yatırımcılarından olan ABD'li Carlyle grubu, Bahçeşehir Koleji'nin % 48 hissesine ortak oldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan Bahçeşehir Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Türkiye'nin eğitim sektöründe dünya standartlarına uyması için küresel yatırımcılara ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Uzun zamandır süren görüşmeler sonucunda dünyanın en önemli yatırım gruplarından biri olan Carlyle grubu ile ortak yatırım yapma kararı aldıklarını dile getiren Yücel, tüm resmi işlemleri tamamlayarak anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Açıklamada, satın alma tutarına yer verilmedi.

Carlyle'ın Bölge Genel Müdürü Walid Musallam da konuşmasında, "Türkiye'de özel öğretime olan ihtiyaç, nüfus büyümesi ve gelir düzeyinin yükselmesi gibi birtakım faktörlere bağlı olarak hızla artıyor" dedi.

Bahçeşehir Eğitim Grubu bünyesinde 1994'te kurulan Bahçeşehir Kolejleri'nin 2011 yılı itibarıyla bünyesinde 34 anaokulu, 20 ilköğretim okulu ve 11 lise bulunuyor. Bahçeşehir Kolejleri'nde yaklaşık 12.000 öğrenci eğitim görüyor.
/Style%20Library/Invest/images/news.png
Türkiye; eğitim sektörü; carlyle group; bahçeşehir kolejleri; eğitim yatırımı; yatırım fonu