15.06.2011

Ford Otosan, Kocaeli'ndeki üretimini 400.000’e çıkarıyor

Zaman - Ford, Avrupa'daki üretim planlarını ürüne dayalı büyüme stratejisi doğrultusunda yeniden düzenliyor. Ford Avrupa büyüme stratejisi doğrultusunda, Ford Otosan Kocaeli'ndeki üretim kapasitesini 400.000’e çıkarıyor.

Ford'un küresel ticarî araç üretim planlarında kilit bir rol oynayan Ford Otosan'ın yeni yatırım ve üretim planları hakkında bilgi veren Ford Otosan Genel Müdürü Nuri Otay, "Ford Otosan olarak pazarın büyümesini iyi yöneterek, yeni ürünlere yönelik yatırımlarımıza hız verdik ve 2011'i 'ticari araçta yatırım yılı' ilan ettik. Geçtiğimiz yıl yeni jenerasyon Transit üretimi için Kocaeli'ndeki fabrikamızda yaklaşık 630 milyon ABD doları değerinde yatırım başlattık. Transit yatırımına ilaveten Kocaeli fabrikasında 205 milyon avroluk ikinci bir sabit kıymet yatırım kararı aldık” dedi.

Otay, Ford Otosan Ar-Ge ve Ürün Mühendisliği tarafından geliştirilecek yeni hafif ticari araçla birlikte toplam yatırım miktarının 1 milyar ABD dolarını bulacağını söyleyerek, yatırımlar sonrası Kocaeli tesislerindeki toplam üretim kapasitesinin 400.000 seviyesine çıkacağını sözlerine ekledi.
/Style%20Library/Invest/images/news.png
Türkiye; otomotiv sektörü; ford; ford otosan; kocaeli; nuri otay; hafif ticari araç; ford transit