20.05.2011

Hintli Ruia Group, Türkiye’de madencilik ve enerjide büyüyecek

Today’s Zaman – Hindistan’ın altyapı, mühendislik uygulamaları, elektronik ve otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerinden Ruia Group, Türkiye’de enerji, madencilik ve metal sektörlerine girmek istiyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde kauçuk profil ve sızdırmazlık profili üreticisi Standard Profil'i satın alarak Türkiye’ye ilk adımı atmıştı.

İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Ruia Group Yönetim Kurulu Başkanı, Pawan Kumar Ruia, 180 milyon avroluk bir anlaşma ile satın aldıkları Standard Profil’in kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyerek, Türkiye’nin büyüme planlarında öncelikli ülke olduğunu belirtti. Türkiye'nin yatırım için oldukça cazip olduğunu aktaran Ruia, yeni satın alımların sinyalini verdi. Türkiye’nin kararlı büyümesi ve siyasi istikrarına değinen Ruia, yeni yatırım alanlarını madencilik, enerji ve metal sektörleri olarak açıkladı.
Ruia, “Türkiye yabancı yatırımcılara son derece cazip fırsatlar sunuyor. Otomotiv sektörü ilk çeyrekte yüzde 18 büyüdü. Böyle bir potansiyel karşısında planımız, diğer ülkelerdeki tesislerimizi buraya kaydırmak değil, ileri teknoloji kabiliyeti olan Türkiye dışı şirketlerimizin bu gücünü, Türkiye'de kuracağımız ek üretim tesisleriyle birleştirip yeni istihdam alanı yaratmak, yeni ve daha yüksek ekonomik değer üretmektir..'', şeklinde konuştu.
/Style%20Library/Invest/images/news.png
Türkiye; ruia group; hint yatırımı; hint şirketi; türkiye yabancı yatırım; enerji sektörü; madencilik sektörü; standard profil