30.09.2011

İGDAŞ için sene sonuna kadar ihaleye çıkılacak

Zaman - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, doğalgaz dağıtım şirketi İGDAŞ özelleştirmesinde önümüzdeki birkaç ay içinde ilanı verebileceklerini açıkladı. Özelleştirmenin 2012'nin ortalarına kadar da sonuçlandırılması planlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin önünde özelleştirilecek şirket olarak öncelikle İGDAŞ'ın bulunduğunu ifade eden Adem Baştürk, "Aslında bekliyoruz. Her şeyimiz tamam. Bir taraftan Başkent Doğalgaz'ın ihale süreci devam ediyor. Aynı zaman diliminde ihaleye çıkmamak için bekletiyoruz." dedi. İGDAŞ'ın 'Türkiye'nin en büyük gaz şirketi', 'özelleştirilecek son şirket' olduğunu ifade eden Baştürk, ihaleye yerli ve yabancı yatırımcılardan çok büyük ilgi olduğunu kaydetti. Baştürk, "Biz İDO'yu çok güzel özelleştirdik. Hiçbir problem çıkmadı. İGDAŞ'ın da çok iyi ve sağlıklı şekilde özelleştirileceğine inanıyoruz. İyi bir hazırlık yaptık." ifadelerini kullandı. 4 milyon abonesi bulunan İGDAŞ, yılda 4 milyar metreküp gaz satıyor. Şirketin yıllık cirosu 2 milyar lira civarında bulunuyor.
/Style%20Library/Invest/images/news.png
Türkiye; özelleştirme programı; igdaş özelleştirme; ido özelleştirme; igdaş satış; büyükşehir belediyesi; özelleştirme takvimi