23.12.2009

EasyJet: Türk havacılık sektörü hızla büyüyor

 

Today’s Zaman - Dünyanın önde gelen düşük tarifeli hava yolu şirketlerinden biri olan EasyJet’in İsviçre, Avusturya ve Doğu Avrupa’dan sorumlu Pazarlama Direktörü Peter Voets, Türk havacılık sektöründeki hızlı büyümeye dikkat çekerek, EasyJet’in Türkiye uçuşlarına yeni yılda beş yeni rota daha ekleyeceğini söyledi.

 

EasyJet’in Türkiye’ye yönelik ilgisinin giderek arttığından bahseden Voets, ülkenin Avrupa’nın en hızlı büyüyen havacılık sektörlerinden birine sahip olduğunu söyledi. Voets, insanların artan seyahat etme eğilimlerinin bu büyümede önemli rol oynadığını belirtti ve EasyJet’in bu potansiyele kayıtsız kalamayacağını söyledi. Voets, “Düşük tarifeli uçuşlar, pazar payı yalnızca % 3 olmasına rağmen, Türkiye’de yüksek potansiyele sahip” dedi.

 

Türk pazarının düşük tarifeli uçuşlara kolaylıkla uyum sağlayabileceğini söyleyen Voets, müşterilerin özellikle kriz zamanlarında bütçeleri hakkında daha bilinçli davrandıklarını söyledi. Voets, koltuk kapasitesi bakımından Türkiye’nin en büyük dördüncü hava yolu şirketi olan EasyJet’in % 7 pazar payına sahip olduğunu da sözlerine ekledi. 

 

Voets, EasyJet’in gelecek yıl beş tanesinin varış noktası Dalaman ve Muğla olmak üzere 21 yeni rotaya uçuş başlatacağını söyledi. Bristol’den Dalaman ve Bodrum’a yapılacak uçuşlar haftada üç kere, Stansted’den Dalaman’a yapılacak uçuşlar haftada üç kere, Londra ve Stansted’den Bodrum’a yapılacak uçuşlar ise haftada dört kere gerçekleştirilecek.

/Style%20Library/Invest/images/news.png