Kuveyt Türk

Kuveyt Türk Bankası Logosu
​​​​​Kuveyt Türk, kurulduğu 1989 yılından bu yana faizsiz bankacılık sektöründe lider olmayı hedeflemiştir. Araştırmacılığa dayalı bir yatırım anlayışı benimseyen bankanın amaca uygun tasarlanmış ve özel olarak hazırlanmış bankacılık, finans ve yatırım ürünleri, müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap vermektedir. Pazar payını, kârlılığını ve fon büyüklüğünü sürekli artıran Kuveyt Türk, her yıl istikrarlı bir şekilde büyümektedir.

Türkiye'nin en büyük katılım bankası olan Kuveyt Türk, yurt genelinde 392 şube ile hizmet vermektedir. Banka, 2012-2017 yılları arasında gerçekleştirdiği atılımla 170 yeni şube açmış ve 1.600 kişiye istihdam sağlamıştır. 2017 yılı sonu itibarıyla bankanın toplam çalışan sayısı 5.600’e ulaşmıştır.

Teknoloji ve inovasyona büyük önem veren Kuveyt Türk'ün biri Konya'da diğeri Kocaeli Şekerpınar'da olmak üzere iki adet Ar-Ge merkezi bulunmaktadır. Yaklaşık 100 çalışanın istihdam edildiği bu merkezler, Kuveyt Türk'ün bankacılık işlemlerini mümkün olduğunca mobil platformlara kaydırma çabasında öncü bir rol üstlenmiştir. Müşteriler bu sayede para transferi, fatura ödeme, kıymetli maden ve döviz işlemleri, hisse senedi alım satımı ve diğer bankacılık işlemlerini ücretsiz olarak diledikleri yerden kolayca gerçekleştirebilmektedir. 

Kuveyt Türk'ün son zamanlarda başlattığı girişimler arasında dünyanın ilk faizsiz dijital bankası olan Senin Bankan, bir şubenin tüm işlevlerini yüksek teknoloji ürünü bir ATM'de birleştiren XTM Şube, ve bunlara ek olarak, bankanın mobil uygulaması ile oluşturulan QR kodlar kullanılarak ATM'lerden para çekilebilmesi yer almaktadır.​