Netaş

Netaş Logosu
Elli yılı aşkın süredir hizmet veren NETAŞ, bugüne kadar hep bağlantı olanaklarını, mobil kullanımı ve verimliliği artırarak herkesin yaşam kalitesini yükselten teknolojiler geliştirme hedefinden ilham almıştır. NETAŞ, teknolojinin bizi insanların çevreyle uyum içinde yaşayacağı daha iyi bir geleceğe ulaştırma görevini göz önünde bulundurarak daha akıllı bir yaşam sağlayan teknoloji çözümleri sunmaktadır. Bu doğrultuda Ar-Ge çalışmalarına odaklanmak, ilk günden beri NETAŞ için itici bir güç olmuştur.

Ana hissedarı ve küresel iş ortağı ZTE
Hem dünya çapında en büyük telekomünikasyon donanımı satıcılarından hem de 5G ve Ötesi teknolojilerinin öncülerinden biri olan ZTE Corporation, bugüne kadar Çin dışındaki en büyük öz sermaye yatırımını gerçekleştirerek NETAŞ'ın en büyük hissedarı haline gelmiştir. NETAŞ'ın en büyük hedeflerinden biri, ZTE ortaklığında tüm dünyaya teknoloji ürünleri ihraç ederek Türkiye'nin küresel teknoloji şirketi olmaktır.

Türkiye'nin lider sistem entegratörü ve BİT hizmetleri sağlayıcısı
NETAŞ, müşterilerine geniş bant erişimi, tümleşik iletişim, ağ, siber güvenlik, sanallaştırma, bulut bilişim, optik ve taşıyıcı Ethernet, BT entegrasyon hizmetleri, stratejik dış kaynak kullanımı ve özel tasarlanmış yazılım geliştirme çözümleri sağlamaktadır. 

NETAŞ'ın 120'den fazla küresel teknoloji şirketiyle stratejik iş ortaklıkları bulunmaktadır. Şirket, farklı sektörlerden ve ülkelerden çok çeşitli müşterilere yeni nesil teknoloji hizmetleri ve yenilikçi, katma değerli uçtan uca sistem entegrasyonu çözümleri sunmaktadır. 

NETAŞ, Türkiye'nin lider sistem entegratörü olarak yakın zamanda İstanbul'daki yeni havaalanına yenilikçi bir iletişim altyapısı yerleştirmiş, 50'den fazla stadyumu akıllı eğlence mekânlarına dönüştürmüş, ülkedeki 8.000'i aşkın okula ve beş hastaneye BİT altyapısı sağlamış ve Afrika'nın en büyük petrol üreticisi olan Cezayirli Sonatrach şirketi için altı veri merkezini hizmete açmıştır.
 
NETAŞ, alt kuruluşu BDH aracılığıyla Türkiye'nin 81 ilinde hizmet veren bir dağıtım ve hizmet platformuna sahiptir. Şirketin iş dünyasındaki öncelikli odağı yönetilen hizmetler, saha hizmetleri ve garanti hizmetleridir. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerine hizmet veren küresel bir onarım ve iade merkezidir.
 
Telekomünikasyon teknolojilerinde güçlü bir isim
Türkiye'nin ilk özel telekomünikasyon Ar-Ge merkezini kuran NETAŞ; 5G, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri analizi ve multimedya teknolojisi gibi yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine odaklanmaktadır. 
 
NETAŞ, Türkiye'nin ilk baz istasyonu ULAK'ın 4.5G - LTE temel bant ünitesini geliştirmiştir. Türkiye'nin en yetkin 4/5G laboratuvarlarından birine sahip olan NETAŞ, ana hissedarı ZTE ile birlikte 5G çözümleri geliştirme çalışmaları yürütmektedir.

Şirket; akıllı kamu hizmetleri ve saha hizmetleri yönetimi, siber güvenlik, yazılım testi, elektronik bilet ve akıllı etkinlik yönetimi konularında yazılım çözümleri geliştirmektedir. NETAŞ tarafından geliştirilen tümleşik iletişim çözümleri tüm dünyada 200'den fazla operatör firma tarafından kullanılmaktadır.
 
Telekomünikasyon donanımları için yerelleştirme merkezi 
NETAŞ, otuz yıldan uzun bir süredir Türkiye'nin bir numaralı telekomünikasyon donanımı sağlayıcısı olmuştur ve yerelleştirme becerileri en üst düzeydedir. Şirket günümüzde ZTE çözümlerinin yerelleştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Bu alandaki en son başarılarından biri ZTE'nin fiber geniş bant çözümünün yerelleştirilmesidir. Bu çözüm şimdiden İstanbul Ticaret Odası'ndan sertifika almıştır. 

BİT ekosistemi için teknoloji okulu
BİT sektöründeki bilgi birikimini geliştirmek amacıyla NETAŞ'ın kurduğu "n-telligent institute" tüm sektörlerdeki çalışanlara yönelik eğitim programları sunmaktadır. 5G ve Ötesi, siber güvenlik, Büyük Veri analizi, bulut bilişim ve daha pek çok konu bu eğitimler kapsamında ele alınmaktadır. NETAŞ, yeni kurulan şirketlere destek sağlamak için Kanadalı Wesley Clover firmasıyla birlikte NETAŞ Wesley Clover Teknoloji Fonu'nu kurmuştur.​