NGN

NGN Logosu
​​​On yılı aşkın süredir sektörlerinde lider şirketlere başarıyla hizmet veren NGN, Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren bölgesel bir teknoloji grubudur. Türkiye’nin önde gelen bilişim şirketleri arasında yer alan NGN, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Katar’da da faaliyet göstermektedir.

Türkiye’nin “En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasında yer alan, “Veri Yedekleme ve Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” olan NGN, tek çatı altında sunduğu sistem entegrasyonu, veri merkezi, bulut ve yönetilen hizmet çözümleriyle müşterilerinin tüm bilgi teknolojisi operasyonel yükünü kusursuz biçimde yönetmektedir.

Küresel bilgi teknolojisi üreticileri ve hizmet sağlayıcıları ile iş ortaklıkları bulunan NGN; Dell EMC ve Imperva’nın EMEA iş ortağı ve Microsoft, HPE, Cisco, Huawei, VMware, Efficient IP gibi üreticilerin kilit iş ortağı konu​mundadır. NGN, anahtar teslim sistem entegrasyonu anlayışıyla, geleneksel bilgi teknolojileri çözüm ve hizmetlerinin yanı sıra Nesnelerin İnterneti, büyük veri ve analitik, bulut, sanal gerçeklik ve ve artırılmış gerçeklik gibi birçok yenilikçi alanda da çözüm sunmaktadır.

Star of Bosphorus Veri Merkezi

Türkiye'nin ve bölgenin lider bilişim markası olma vizyonuyla yarınları tasarlayan NGN, dijital dönüşüme yeni yatırımı Star of Bosphorus ile öncülük etmektedir.

Kesintisiz erişim, eşsiz tesis yapısı, rakipsiz teknolojisi ve uluslararası sertifikasyonlarıyla Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezi olan Star of Bosphorus; 16 MW toplam gücü ile 5.000 m² beyaz alanda 2.000’in üzerinde kabinetin işletimini Tier III tasarım ve tesis standartlarında gerçekleştirmektedir.

Türkiye’de ilk ve dünyada sayılı deprem riskini azaltmaya yönelik tasarlanan sismik izolasyon teknolojisi sayesinde fark yaratan Star of Bosphorus, her koşulda kesintisiz hizmet ve yüksek standartlarda veri güvenliği sunmaktadır.

NGN Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su İnanç Erol: “Bizler Türkiye’ye ve sektörümüze inandık; 2015 yılında bilişim sektöründe hem ülkemize, hem bölgemize değer katmak hedefiyle Star of Bosphorus Veri Merkezi yatırımının startını verdik. Yaklaşık 150 milyon ABD doları değerindeki bu yatırımı ülkemize kazandırarak İstanbul, Tuzla’da Türkiye’nin en gelişmiş veri merkezlerinden biri olan Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Star of Bosphorus’un hem sektörümüz hem de ülkemiz için çok önemli bir değer olduğuna inanıyoruz. Veri, dünyanın yeni petrolü. Türkiye’nin verisini koruyan kale olarak adlandırdığımız Star of Bosphorus Veri Merkezi ile amacımız bölgenin veri lojistik merkezi haline gelmek.”