UPS

UPS Logosu
​​1907 yılında ABD'nin Washington eyaletinin Seattle şehrinde kurulan UPS, günümüzde lojistik alanında bir dünya lideri haline gelmiştir. Şirket, paket ve yük taşımacılığı, uluslararası ticaretin kolaylaştırılması ve iş dünyasının daha verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayacak ileri teknolojiler sunulması gibi geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır. 220'nin üzerinde ülke ve bölgeye ulaşan çok sayıda hizmetiyle UPS, her gün 20 milyondan fazla paket teslimi gerçekleştirmektedir.
 
UPS, Avrupa pazarına ilk kez 1976 yılında Almanya'da yürüttüğü iç piyasa faaliyetleriyle girmiştir. Şirket o tarihten bu yana, UPS'in uluslararası gücü ve üstün kaliteli standartlarını tüm pazarlardaki yerel uzmanlığıyla birleştirerek kapsamlı bir Avrupa hizmet portföyü geliştirmiştir.
 
Türkiye pazarı, Avrupa ve Asya'yı birleştiren bir taşımacılık köprüsü ve yakın kaynak lokasyonu olarak, genç ve dinamik nüfusunun yanı sıra uzun vadeli büyüme için iyi fırsatlar sunması dolayısıyla UPS için giderek artan bir önem taşımaktadır. UPS, 2009 yılında uzun süredir birlikte çalıştığı yetkili servis sağlayıcısını satın alarak Türkiye'de kendi faaliyetlerini başlatmıştır.
 
Günümüzde Türkiye'nin tamamını kapsayan UPS ağı 20 erişim noktası, en son teknolojiyle donatılmış 18 aktarma merkezi, 3.000 m²’lik depolama alanı içeren bir Tedarik Zinciri Çözümü merkezi, 2.100'ün üzerinde çalışanı, 500 teslimat aracı ve İstanbul ile Köln arasında günlük sefer yapan özel uçuşu ile oldukça geniş yurt içi ve yurt dışı operasyonlara sahiptir.
 
UPS Türkiye; yurt dışından Türkiye’ye, Türkiye’den yurt dışına ve Türkiye iç piyasasında iş yapan müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecek konumdadır. Müşterilerinin maliyetten tasarruf etmelerine, verimli hale gelmelerine ve yeni pazarlara ulaşmalarına yardımcı olarak müşterilerine rekabet avantajı sağlayan kapsamlı paket, yük ve tedarik zinciri yönetimi hizmet ve çözümleri sunmaktadır.
 
UPS, Türkiye'deki çalışanlarına, varlıklarına ve teknolojisine yaptığı yatırımlarla, dünya standartlarındaki lojistik kapasitesini sürekli olarak geliştirmekte, genişletmekte ve güçlendirmektedir.​​