6.03.2014

Hyundai, İzmit'te SUV üretimi için hazırlık yapıyor

Akşam – Hyundai, İzmit'te üçüncü modele yeşil ışık yaktı. Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, “Yeni model küçük bir SUV olabilir" diye konuştu.


Hyundai Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Alan Rushforth, İzmit Alikahya’daki üretim tesislerinde halen i20 ve i10 modellerini ürettiklerini, üçüncü bir model için de çalışmalar yaptıklarını söyledi. Rushforth, "Küçük SUV, crossover sınıfında bir otomobili pazara sunmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu otomobilin nerede üretileceğine dair kararda son aşamaya geldik. Cenevre’de sergilediğimiz Intrado konsepti de bunun bir kanıtı” dedi.

 

Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar da fabrikanın kapasitesinin 215 bin adet olduğunu söyleyerek, “Üçüncü modelle 300 bine yükselebilmemiz mümkün” ifadelerini kullandı.


Kibar, “İleride üreteceğimiz modelin mevcut platformları kullanacak SUV olması muhtemel” diye de ekledi. Rushforth ve Kibar’ın, üretimine dair ipuçlarını verdiği SUV modelinin, Cenevre Fuarı’nda gösterilen Intrado’nun seri üretim versiyonu olduğu belirtiliyor.

Otomobil Sanayii ile İlgili Görsel