World Medicine

" src=
​​​World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, World Medicine Şirketler Grubu'na bağlı olarak 2011 yılında Türkiye'de kurulmuştur.

Faaliyet gösterdiği ülkeler ve alanlarda güvenilir bir iş ortağı ve lider şirket olmayı amaçlayan World Medicine, oftalmoloji, nöroloji, endokrinoloji, kardiyoloji, romatoloji, gastroenteroloji, üroloji, göğüs hastalıkları, vb. tıbbi alanlarda 450'den fazla farmakolojik ürünü içeren geniş portföyü ile çalışmalarını sürdürmektedir.

35'ten fazla ülkeye ilaç ihracatı gerçekleştiren World Medicine'in Türkiye'de bulunan genel merkezi ve gelişmiş teknik cihazlara sahip Ar-Ge laboratuvarı İstanbul'da yer almaktadır. Yurt içi üretim tesislerinden biri yine İstanbul diğeri Tekirdağ, Çerkezköy'de faaliyet göstermektedir. Şirketin yurt dışındaki üretim tesisleri ise Romanya ve Cezayir'de faaliyetlerini sürdürmektedir.

World Medicine'nın 2016 yılında “Eczacılık Ürünleri İhracatı" alanında dokuzunculuk ödülüyle başlayan başarı hikayesi, 2017 yılında “İhracatta En Hızlı Yükselen Şirket" ödülü ve “Eczacılık Ürünleri İhracatı"nda üçüncülük ödülü ile devam etmiştir. 2018 yılında ise “İhracatın Yıldızları" üçüncülük ödülünü almış ve 2019 yılında ihracatta gösterdiği başarılı performans ile İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (İKMİB) “İhracatın Yıldızları-İlaç İhracatı" kategorisinde ikincilik koltuğuna oturmuştur. 2020 yılında ise ilaç ihracatı alanında Türkiye'nin lider şirketi konumuna gelmiştir.

World Medicine, 2021 yılında ISO 500 listesine de 390. sıradan girerek daha önceki yıllarda bu listede yer alan birçok ilaç ve eczacılık şirketini geride bırakıp sektörel olarak 5. sırada yer almıştır.

Fabrika yatırımlarının yanı sıra Ar-Ge çalışmalarına da önem veren World Medicine, Ar-Ge alanında küresel piyasanın önde gelen şirketlerinden biri olmak hedefiyle yenilikçi teknolojileri yakından takip etmektedir.

World Medicine, “Ar-Ge 250, Türkiye'nin En Çok Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri" listesindeki 250 şirket arasına her yıl girmekte ve sıralamasını hızla yükseltmektedir. 2022 yılında açıklanan sonuçlara göre World Medicine Türkiye genelinde tüm sektörler arasında en çok proje yürüten şirketler sıralamasında 2. sırada, ilaç sektöründe ise ilk sırada yer almaktadır.

Her geçen gün, her biri alanında yetkin 1.500'ün üzerinde çalışanıyla daha da büyüyen World Medicine, Türkiye'yi dünyanın dört bir yanında başarı ve gururla temsil etmektedir.