DHL

DHL Logosu
Dünyanın bir numaralı posta ve lojistik şirketi olan Deutsche Post DHL Group’un 220'den fazla ülke ve bölgede yaklaşık 510.000 çalışanı bulunmaktadır. Deutsche Post DHL Group, tüm dünyada yürüttüğü faaliyetlerinde müşterileri, çalışanları ve yatırımcıları için bir numaralı seçenek olmaya odaklanmıştır. İnsanları birbirine bağlayan ve küresel ticareti destekleyen grup, aynı zamanda, sorumluluk sahibi iş uygulamalarına, anlamlı çevreci faaliyetlere ve kurumsal vatandaşlık kavramına bağlı kalarak dünyaya olumlu katkılar yapmaktadır. Deutsche Post DHL Group, 2016 yılında 57 milyar avronun üzerinde gelir elde etmiştir.

Deutsche Post DHL Group iki farklı marka altında faaliyet göstermektedir: Avrupa'nın bir numaralı posta hizmeti sağlayıcısı olan Deutsche Post, ve uluslararası ekspres kargo, yük taşımacılığı, e-ticaret ve tedarik zinciri yönetimi alanlarında sunduğu geniş kapsamlı hizmetlerle dünyada büyüyen pazarlarda eşsiz bir konuma sahip olan DHL.

DHL

DHL, lojistik sektörünün lider küresel markasıdır. DHL ailesi yurt içi ve uluslararası paket teslimatı, e-ticaret lojistik ve ikmal çözümleri, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığı, endüstriyel tedarik zinciri yönetimi gibi birçok alanda rakipsiz bir lojistik hizmetler portföyü sunmaktadır. Dünya çapında 220'nin üzerinde ülke ve bölgede yaklaşık 350.000 çalışanı olan DHL, insanları ve işletmeleri güvenli ve güvenilir bir şekilde birbirlerine bağlayarak küresel ticaret akışına olanak sağlamaktadır. DHL teknoloji, yaşam bilimleri ve sağlık hizmetleri, enerji, otomotiv ve perakende gibi sektörlere ve büyüyen pazarlara yönelik özel tasarlanmış çözümlerden yararlanmaktadır. Şirket, kurumsal sorumluluğa gösterdiği bağlılıktan ve gelişmekte olan pazarlardaki rakipsiz konumundan gurur duymaktadır.

DHL Express 

220'den fazla ülkede 2,6 milyon müşteriye hizmet sunan DHL Express, müşterilerinin kapıdan kapıya kargo gereksinimlerini karşılamaktadır. DHL Express, üç adet küresel (Cincinnati, Hong Kong ve Leipzig) ve 19 adet bölgesel üs üzerinden dünya çapında 100.000'in üzerinde uluslararası uzman, 250'den fazla uçak ve 31.000 araçlık filosuyla faaliyetlerini yürütmektedir. 

Türkiye'deki faaliyetlerine 1981 yılında başlayan DHL Express ülkede ekspres hava taşımacılığı sektörünün kurucusudur. DHL Express, kurulduğu günden bu yana lider konumunu korumuştur ve sektöre sunduğu yeni ürün ve hizmetlerle inovasyonlarına devam etmektedir. DHL Express, müşterileri tarafından güvenilir, yenilikçi, öncü, hızlı ve lider sıfatlarıyla tanımlanmaktadır. Türkiye'deki pazar payı %50'nin üzerinde olan DHL Express, müşterilerinin ihtiyaçlarını müşteri odaklı bir yaklaşımla karşılama ilkesinden taviz vermeden yoluna devam etmektedir. Türkiye'deki faaliyetlerine yaklaşık 1.000 adet Yetkili Uluslararası Uzman, 400 araç ve ülke çapındaki yaklaşık 40 şube ile devam eden DHL Express Türkiye, ülke nüfusunun %65'ine hizmet sunabilmektedir.​