7.08.2015

Alman Prime Development’tan Türkiye’ye 1 milyar dolar yatırım

Dünya – Alman gayrimenkul yatırım şirketi Prime Development CEO’su Artuğ Çetin, Türkiye’deki dördüncü AVM’lerini Sivas’ta 200 milyon lira yatırımla kuracaklarını belirterek söz konusu yatırım ile birlikte Türkiye’deki portföy büyüklüklerinin 600-650 milyon dolara ulaşacağını söyledi.


Çetin, 2-3 yıl içinde yapacakları yeni yatırımlarla bu tutarın 1 milyar dolara ulaşacağını belirtti. Çetin, bugüne kadar Türkiye’de sadece AVM yatırımı yapan şirketin önümüzdeki dönemde konut ve ofis projeleri gibi farklı gayrimenkul yatırımlarına da girmeyi planladığını belirtti.


Prime Development’ın Sivas’ta yapacağı yeni AVM yatırımıyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Çetin, “Son yedi, yedi buçuk yılda Türkiye’de yaptığımız yatırımların karşılığını bulduk. Bu nedenle Türkiye’ye çok sıcak bakıyoruz. 15 ülkede 2.5 milyar doların üzerinde gayrimenkul yatırımımız var. Bu portföyün yüzde 20’sini Türkiye’ye ayırmış durumdayız. Bu da Türkiye’ye verilen önemin en temel göstergesi” dedi.

 

Toplamda 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Primemall SivasPark AVM içinde; süpermarket, yerli ve yabancı markaların bulunduğu mağazalar, sinema ve restoranlar, eğlence alanları yer alacak. 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 120 mağaza ile hizmet vermeye hazırlanan projenin mimari tasarımı A Tasarım tarafından yapılıyor. Sivas şehrinin simgesi haline gelen Selçuklu mimarisine ait motiflerden esinlenerek tasarlanan projede yerel dokuya ait izler yer alacak.

Büyük Şirket Görseli