8.02.2012

Turizm devi, iki yılda 13 yeni otel açacak

Zaman - Doğu ve Batı arasında bir buluşma noktası haline gelen Türkiye'ye uluslararası otel zincirlerinin ilgisi giderek artıyor.

Geçen yıl aralarında ABD'li Nikki Beach Hotels, ABD'li MGM, Dubaili Emaar Grubu, Bvlgari, Armani, Jumeriah, Shangri-La, Mandarin, Rezidor, Wyndham Hotels ve Soho House'un da bulunduğu 17 otel zincirinin Türkiye'ye giriş yapacağının açıklanmasının ardından ülkede yatırım yapmış şirketler de kapasite genişletmeye başladı.

Orta Asya-Türkiye Otel Yatırımları Konferansı (CATHIC) 2012 sırasında bir toplantı düzenleyen Hilton Worldwide, İstanbul ve Anadolu'da 20 olan otel sayısını, 2013 yılı sonunda 33'e çıkarmak için çalışma başlattıklarını açıkladı. Bu anlaşmaların 9'unu 2011 yılında yaptıklarını açıklayan Doğu Avrupa, Rusya, Türkiye ve İsrail bölgesi operasyonlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Martin, 2012 yılı başından bu yana da dört yeni otel için anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Geçen yıl Türkiye'de sekiz otel açtıklarını, Urfa ve Mardin'in de bu oteller arasında yer aldığını hatırlatan Martin, "2011 yılında dünya genelinde açılan Hilton Worldwide odalarının % 5'ini Türkiye'de açtık. Otel sayısını 20'ye ulaştırdık. 2013 yılı sonunda ise otel sayımız 33'e, oda sayımız 7 bine ulaşacak" dedi.
/Style%20Library/Invest/images/news.png
türkiye; hilton; otel yatırımı; konaklama sektörü; turizm sektörü; otel yatırımı; urfa hilton; mardin hilton