17.11.2015

Konica Minolta yatırımda rotayı Türkiye’ye çevirdi

Dünya - İş teknolojileri alanında dünyaca ünlü Japon şirketi Konica Minolta, Türkiye'de yatırım atağına geçiyor. Malta'da bulunan CAMEA (Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika) bölge ofisini geçtiğimiz Eylül ayında İstanbul'a taşıyan şirket, Bursa ve Ankara'da iki yeni satış ofisi açıyor.


Konica Minolta Türkiye Başkam Toshiyuki Yamada, "Türkiye'de asıl yatırımları yapacağımız ikinci faza geçiyoruz. Fabrika yatırımı ve şirket satın alma dahil her türlü yatırım fırsatını değerlendiriyoruz" dedi.


Türkiye'de 2012-2014 arası yaklaşık yüzde 20 lik büyüme elde ettiklerini ifade eden Yamada, yeni yatırımlarla büyümenin hızlanacağını söyledi. Yamada, “Türkiye'nin bir temeli var. Büyüyen bir ülke. Eğitimi çok iyi seviyede, genç ve yetenekli bir nüfusu var. Bu nedenle kısa vadeli düşünmüyoruz. Konica Minolta küresel yönetiminin Türkiye’den büyük beklentileri var. Her türlü yatırımı da yapmaya hazırlar", şeklinde konuştu.

 

Toyota ve Honda gibi Japon firmalarının Türkiye'yi bölgesel bir üretim merkezi yaptığını hatırlatan Yamada, "Türkiye'de Japon firmalarının oluşturduğu bir birlik var. Biz bu Japon firmalarının Türkiye operasyonlarını takip ediyoruz. Yatırımlarımızı bu bilgiler ışığında yapacağız" şeklinde konuştu.

Konica Minolta Logosu Görseli