30.09.2016

Yeni enerji yatırımları ve projeleri yolda

Hurriyet Daily News – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yakın gelecekte enerji sektöründe yeni yatırımlar ve projeler açıklayacaklarını söyledi.

 

Enerji sektöründe müşteri taleplerine cevap vermek amacıyla kurulması öngörülen çağrı merkezlerinin ilkinin açılış töreninde konuşan Albayrak, yıl sonuna kadar, Türkiye’nin ilk yerli kömür ve güneş ihalelerini gerçekleştireceklerini belirterek, bu ve bunun gibi projelerin ülkeyi enerji sektöründe Ar-Ge merkezi haline getireceğini ifade etti.

 

Albayrak, 40 milyon haneye hizmet sağlayan elektrik dağıtım sektöründe müşteri şikayetlerine cevap verecek 9 büyük çağrı merkezi açılacağını ve bu sayede hizmet kalitesinin artacağını söyledi. Bu amaçla, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde açılan ilk çağrı merkezi bu projenin ilk ayağını oluşturuyor. Proje kapsamında ülke genelinde 2.000 istihdam sağlanması hedefleniyor.

 

Son otuz yılda Türkiye’nin şebeke kapasitesinin iki kattan fazla artış gösterdiğini söyleyen Albayrak, mevcut altyapının artırılması için yeni bir yatırım atağının önemine vurgu yaptı.

Berat Albayrak'ın Konuşma Yaparken Çekilmiş Fotoğrafı