Gao XIANGYANG

​​Yönetim Kurulu Başkanı, ICBC Türkiye

Gao Xiangyang Görseli

Çin, Türkiye'nin üçüncü en büyük ticaret ve ikinci en büyük ithalat ortağı. Dünyanın gelişmekte olan iki dev ekonomisi olarak iki ülkenin birbirinin deneyimlerinden yararlanmasını ve çeşitli alanlardaki ortak ihtiyaçları doğrultusunda karşılıklı kazanç sağlayacakları girişimlerde bulunmasını diliyoruz.

ICBC Türkiye; ticari banka, yatırım bankası ve varlık yönetimi lisanslarına sahip olan, 44 şubesi ve 21 menkul kıymetler ofisinde yaklaşık 860 çalışanı bulunan tam lisanslı bir bankadır. Şube ağı, Türkiye'de ekonomi ve bankacılık sektörünün aktif olduğu bölgeleri kapsıyor (Türkiye GSYİH'sinin yaklaşık %70'i bu bölgelerde yer alıyor).

Dünyanın en büyük ticari bankası olan ICBC, Türkiye pazarına çok büyük önem veriyor. ICBC Türkiye, ICBC Group'un yeni üyelerinden biri. Bölgesel pazarın büyüme potansiyeli ve yerel düzenleyiciler ile ICBC Group'un desteğinden yararlanarak "Kuşak ve Yol Girişimi"nin önde gelen bankası ve "Çin'le ilişkili unsurların" tercih ettiği banka olmayı hedefliyoruz. 

ICBC Group'un önemli uluslararası iştiraklerinden biri olan ICBC Türkiye, şimdiden Türkiye ekonomisine geniş bir yelpazede yüksek kaliteli finansal hizmetler sunuyor. ICBC Türkiye, gelecekte ekonomik ve sosyal kalkınmanın desteklenmesine daha da fazla katkıda bulunacak ve "Kuşak ve Yol Girişimi"nin hayata geçirilmesiyle birlikte Çin ile Türkiye arasındaki karşılıklı kazanca dayalı ekonomik ve ticari iş birliğinin daha kapsamlı bir hale getirilmesine yardımcı olmaya devam edecek. ICBC Türkiye, bu süreçte Çin ile Türkiye arasında ekonomik ve ticari ilişkiler kurulması için çalışmayı sürdürecek. Banka bunun için stratejik ve geleceğe dönük öneriler ortaya koyan, Çin ile Türkiye arasında yatırım ve ticaret bağlantıları kurulmasını teşvik etmek için entegre finansal hizmetler sağlayan ve finans sektöründe Türkiye'nin dünyadaki konumunu iyileştiren bir düşünce kuruluşu rolünü üstlenecek.​