Ufku AKALTAN

​​Eski Genel Müdür, UPS Türkiye

Ufku Akaltan Görseli

Lojistik alanında bir dünya lideri olan UPS, 400.000'den fazla çalışanıyla 220'nin üzerinde ülke ve bölge için yurt içi ve uluslararası hızlı paket, kargo, tedarik zinciri çözümleri ile komisyonculuk ve depolama hizmetleri sunuyor. Türkiye'de 81 ilde şubesi bulunan UPS, yaklaşık 2.600 çalışanı, 200'den fazla hizmet noktası ve 700 araçlık teslimat filosuyla faaliyet gösteriyor.

Türkiye'nin stratejik konumu, genç ve dinamik nüfusu sayesinde dünyada önemli bir merkez haline gelme potansiyeli var. Ülke olarak Türkiye'nin en büyük avantajı Orta Doğu, Asya ve Avrupa'nın ortasında fiziksel bir köprü gibi taşıma ve aktarım merkezi rolünü üstlenmesini sağlayan coğrafi konumu. Türkiye'nin Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'ya kolayca ulaşabilmesini sağlayan bu doğal konum avantajı, ülkenin büyümekte olan bölgede bir merkez gibi faaliyet gösterebildiği bu cazip fırsattan yararlanmasını sağlıyor.

Türkiye'nin uzun vadeli büyüme için çok iyi fırsatlar sunduğuna yürekten inanıyoruz. Şu an Avrupa'daki en önemli pazarlarımızdan biri olan Türkiye'ye yatırım yapmaktan memnunuz.